WIOSKI AKTYWNOŚCI OBYWATELSKIEJ

,,Wioska Aktywności Obywatelskiej”

Projekt ,,Wioska Aktywności Obywatelskiej” zakłada rozwijanie edukacji obywatelskiej i kompetencji społecznych poprzez przeprowadzenie kampanii edukacyjnej dotyczącej tego zagadnienia. Kampania zawierać będzie informacje dotyczące społeczeństwa obywatelskiego, jego znaczeniu, wyzwań jakie nas czekają aby takie społeczeństwo stworzyć oraz obowiązków i praw jakie przysługują obywatelom. W ten sposób chcemy przyczynić się do rozwoju edukacji obywatelskiej.

Naszym celem jest przekazywanie tej wiedzy odchodząc od formalnych i biernych sposobów nauczania a koncentrując się głównie na aktywnym działaniu i pokazywaniu inicjatyw obywatelskich oraz ich skutków w praktyce. Osiągnąć to chcemy przedstawiając działania występujące na terenie województwa lubuskiego. Nasza praca polegać będzie na poszukiwaniu inicjatyw obywatelskich w woj. lubuskim, które będą stanowiły dobry przykład w naszej kampanii edukacyjno-informacyjnej.

Na kampanię składać się będą programy telewizyjne (12 odcinków, każdy około 15-20 minut) mówiące o społeczeństwie obywatelskim, jego znaczeniu dla współczesnego społeczeństwa rozumianego globalnie, ale przede wszystkim z naciskiem na społeczności lokalne. W każdym programie przybliżymy jedną z inicjatyw obywatelskich, jaka miała miejsce na terenie woj. lubuskiego.
Ze zdjęć dokumentujących inicjatywy obywatelskie na terenie woj. lubuskiego stworzymy wystawę. Będzie ona częścią ,,Wioski Edukacji Obywatelskiej”, która odwiedzi 10 największych i najważniejszych imprez plenerowych w woj. Lubuskim. Wioskę tworzyć będą dodatkowo: Punkt Edukacji Obywatelskiej, Happening „Pomiar Stężenia Aktywności Obywatelskiej”, gry i zabawy dla całych rodzin. Zadaniem ,,Wioski Aktywności Obywatelskiej” jest przekazywanie ludziom wiedzy z zakresu edukacji obywatelskiej oraz przedstawianie przykładów inicjatyw i działalności dobrze zorganizowanego oraz aktywnego społeczeństwa. W ten sposób pragniemy zachęcić społeczeństwo to aktywnego działania na rzecz swojego środowiska oraz przekazać wiedze niezbędną do wzbudzenia świadomości obywatelskiej w ludziach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>